Nejnovější zprávy z Církev.cz

Papež při svatodušní vigilii: Duch svatý proměňuje naše životy

Papež František letošní svatodušní vigilii slavil s obyvateli Verony na stadionu Bentegodi, který navštívil během jednodenní pastorační návštěvy Verony. Při mši svaté mluvil o veliké odvaze, kterou přináší Duch svatý do života apoštolů, potažmo do života každého křesťana.

Číst dál

Papež ve Veroně: Mír se buduje prostřednictvím dialogu

Papež František v sobotu 18.5. odcestoval na jednodenní pastorační návštěvu Verony. Téma návštěvy se týkalo spravedlnosti a míru.

Číst dál

Papež František v dopise slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové vyjadřuje svoji blízkost a solidaritu

Papež František zaslal dopis prezidentce Zuzaně Čaputové, vyjádřil zde svoji blízkost a solidaritu v souvislosti s útokem na premiéra Roberta Fica. Podle mluvčího prezidenta Slovenské republiky Martina Strižince "Svatý otec píše, že smutnou zprávu o atentátu na premiéra přijal s bolestí".

Číst dál

Ekumenická bohoslužba olomouckých církevních škol

Ve čtvrtek 9. května 2024, o slavnosti Nanebevstoupení Páně, se v katedrále sv. Václava v Olomouci uskutečnila ekumenická bohoslužba olomouckých církevních škol. Konala se pod záštitou arcibiskupa Josefa Nuzíka a synodního seniora Českobratrské církve evangelické Pavla Pokorného. Předsedajícími byli biskup Antonín Basler spolu s bratrem seniorem Vlastislavem Stejskalem z Českobratrské církve evangelické.

Číst dál

Před 55 lety zemřel kardinál Josef Beran

Osobnost kardinála Josefa Berana připomnělo mezinárodní kolokvium v Papežské koleji Nepomucenum, kde 17. května 1969 zemřel. “Průzračná osobnost, muž jasných voleb a odvahy,” řekl o něm Johan Ickx, ředitel Historického archivu vatikánského státního sekretariátu.

Číst dál

Nové normy o domněle nadpřirozených jevech

Papež František schválil nové normy, podle kterých se bude postupovat v případech domněle nadpřirozených jevů. Předvídají šestistupňové hodnocení, od nihil obstat po negativní soud. Nový dokument Dikasteria pro nauku víry, který vstoupí v platnost v neděli 19. května 2024, aktualizuje církevní normy ohledně nadpřirozených jevů.

Číst dál

Vlčí doupě: Světový den dětí – Dítě Ježíš

Seriál o svatých dětech přináší nový pohled očima dětí na devět malých světců a světic. Natočeno v rámci novény před Světovým dnem dětí v Římě 2024.

Číst dál

Herec Roberto Benigni se připojí k papeži Františkovi při příležitosti Světového dne dětí

Poslední květnový víkend oslaví papež František Světový den dětí společně s italským hercem Robertem Benignim a fotbalovou hvězdou Gianluigi Buffonem.

Číst dál

Kardinál Pizzaballa navštívil Gazu

Jeruzalémský latinský patriarcha kardinál Pierbattista Pizzaballa ve středu 15. května navštívil farnost Svaté rodiny v Gaze, kam se vydal poprvé od vypuknutí izraelsko-hamaské války, aby vyjádřil solidaritu a podporu této malé komunitě.

Číst dál

Tiskoví mluvčí biskupských konferencí Evropy debatovali o "lidském využití" umělé inteligence

Rada evropských biskupských konferencí (CCEE) pořádala od 13. do 17. května v Lisabonu setkání tiskových mluvčích a vedoucích oddělení komunikace biskupských konferencí zemí Evropy. Hlavním tématem přednášek a debat byly výzvy spojené s umělou inteligencí. Českou biskupskou konferenci v Portugalsku zastupovala Monika Klimentová, vedoucí tiskového odboru.

Číst dál

Papež: Mladí mohou překonat propast mezi katolíky a pravoslavnými

Při čtvrteční audienci přijal Svatý otec generálního ředitele Diakonie Apoštolské církve Řecka, metropolitu Agathangelose. Mluvili spolu o zejména o naději do budoucna, kterou představují mladí lidé.

Číst dál

Papež: Sport je místem setkávání a bratrství

Papež František zaslal poselství Mezinárodní konferenci o sportu a spiritualitě, v němž znovu vyjadřuje své přesvědčení, že ve sportu nikdy nesmí chybět amatérský duch, protože zachovává skutečné hodnoty soupeření.

Číst dál

Spolek Člověk a Víra publikoval fotografii s pořadovým číslem 800 000

Krojované ženy s ratolestmi v rukou procházejí v průvodu dlážděnou malostranskou ulicí během svatojanské slavnosti Navalis 2024. Tak vypadá snímek pražského fotografa Františka Nedbala, kterým fotobanka spolku křesťanských fotografů Člověk a Víra překonala hranici 800 tisíc fotografií.

Číst dál

VIDEO: Mons. Stanislav Přibyl na návštěvě u šéfa v Římě poprvé jako biskup

Litoměřický biskup Stanislav Přibyl , generální sekretář ČBK, se v minulém týdnu setkal s papežem Františkem. Jaké bylo setkání se Svatým otcem? Co si z návštěvy Vatikánu odnáší? Nejen to se dozvíte ve videu.

Číst dál

FOTOGALERIE: Pouť charit ostravsko-opavské diecéze

Ve středu 15.května se uskutečnila na poutním místě Sv. Kopeček pouť charit ostravsko-opavské diecéze. Slavnostní mši svatou celebroval ostravsko-opavský biskup Martin David. Přítomné pracovníky charity přivítal ředitel diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo a zdejší farář P. Adrián Pavel Zemek, O.Praem. Po bohoslužbě byl na programu seminář ve spolupráci s VOŠs – Caritas Olomouc.

Číst dál

Aliance pro rodinu udělovala Ceny vděčnosti manželům a rodičům

V rámci 16. ročníku Týdne pro rodinu, který probíhá po celé ČR ve dnech 13. – 19. května, se v Praze uskutečnil druhý ročník udílení Ceny vděčnosti manželům a rodičům Omnia vincit amor 2024.

Číst dál

Papežská kolej Nepomucenum hostila delegáty kolokvia o kardinálu Beranovi

Kolokvia o kardinálu Josefu Beranovi, které se konalo 15. května na Papežské koleji Nepomucenum v Římě, se účastnil kardinál Marcello Semeraro, prefekt Dikasteria pro svatořečení, plzeňský biskup Tomáš Holub, prof. Karel Skalický, emeritní sekretář kardinála Berana, delegace z Plzeňského kraje a několik desítek hostů z diplomatického sboru, včetně velvyslance ČR u Svatého stolce Václava Kolaji.

Číst dál

V Brně zasedala Federace katolických rodinných svazů (FAFCE)

Po dvaceti letech hostilo Brno ve dnech 14. - 16. května 2024 setkání představitelů Federace katolických rodinných svazů z celé Evropy (FAFCE). Vedle výměny zkušeností členských zemí se soustředilo na integrální ekologii jako jedno z hlavních témat voleb do Evropského parlamentu. Zasedání se zúčastnil a závěrečnou mši svatou celebroval arcibiskup olomoucký Josef Nuzík, který je při ČBK delegátem Rady pro rodinu.

Číst dál

Arcibiskup Paglia: Každý potřebuje v posledním okamžiku cítit blízkost

Arcibiskup Paglia místo pojmu paliativní péče raději mluví o doprovázení a naléhavě apeluje na církve, aby znovu objevily význam doprovázení před smrtí. "Každý potřebuje v posledním okamžiku cítit blízkost." Lékem na osamělost, která mnohdy bolí více než fyzická bolest, je blízkost, náklonnost, zájem a láska.

Číst dál

Tématem týdne Laudato si' jsou semínka naděje

Od 19. do 26. května proběhne devátý ročník Týdne Laudato si'. Tématem jsou "semínka naděje" a mottem citát z exhortace Laudate Deum, 70: „Není trvalých změn bez kulturních změn a není kulturních změn bez osobních změn.“

Číst dál

Papež František se setkal s římskými kněžími, kteří byli vysvěceni před více než 40 lety

V úterý 14. května odpoledne Svatý otec navštívil farnost San Giuseppe al Trionfale ve čtvrti Prati, aby se setkal s římskými kněžími, kteří jsou vysvěceni přes 40 let. Přivítalo ho mnoho věřících, kteří na něj čekali u kostela svěřeného otcům guanelliánům.

Číst dál

FOTOGALERIE: Svatojánské slavnosti Navalis

V předvečer památky sv. Jana Nepomuckého proběhlo na Hradčanském náměstí zdobení koní a následně jezdcům a koním požehnal z balkónu arcibiskupského paláce pražský arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Následovala mše svatá ve svatovítské katedrále, procesí z katedrály na Karlův most a barokní vodní koncert na hladině Vltavy u Karlova mostu.

Číst dál

AKTUALIZOVÁNO | Předseda KBS: Vyjadřuji hlubokou lítost nad neštěstím, které postihlo premiéra Fica

Přinášíme vyjádření arcibiskupa Bernarda Bobera, předsedy KBS, Rady hierarchů řeckokatolické církve na Slovensku a kardinála státního sekretáře Pietro Parolina k útoku na slovenského premiéra Roberta Fica, kterého ve středu 15. května na konci zasedání vlády v Handlové čtyřmi výstřely vážně zranil 71letý muž.

Číst dál

Papež František: Mír se buduje malými gesty

"Mír se vytváří našima rukama. Nevytvářejí ho jen mocní svými rozhodnutími a mezinárodními smlouvami, ale i my můžeme budovat mír ve svých domovech, v rodině, mezi sousedy, na pracovišti, ve čtvrti, kde žijeme," píše papež František v předmluvě k nové knize "Spravedlnost a mír se obejmou". To bude také hlavním tématem sobotní papežské pastorační návštěvy v italské Veroně.

Číst dál

Pouť kněží na Maria Hilf: „Modlitba je pro nás uskutečňováním naděje“

Tři dny po Pouti rodin přivítalo poutní místo Maria Hilf další početnou skupinu. V úterý 14. května připutovali s biskupem Martinem Davidem kněží ostravsko-opavské diecéze. Kromě společné modlitby je čekala také přednáška o exorcismu.

Číst dál

FOTOGALERIE: Žehnání lázeňských pramenů v Luhačovicích

P. Marián Pospěcha požehnal v neděli 12. května po mši svaté lázeňské prameny v Luhačovicích, a tím zahájil tamní lázeňskou sezónu. Svěcení provázel průvod krojovaných, kteří se spolu s knězem a věřícími vydali k pramenům.

Číst dál

Laudate Deum: burcující papež František o klimatické krizi

"Tento list nese název ‚Chvalte Boha‘. Neboť když se člověk snaží Boha nahradit, stává se sám pro sebe tím nejhorším nebezpečím."

Číst dál

V Hradci Králové se v září otevře evangelizační kurz

Od září 2024 do ledna 2025 bude v Hradci Králové probíhat evangelizační kurz, který pořádá Biskupství královéhradecké ve spolupráci s Nadačním fondem Credo.

Číst dál

Papež František: Křesťanská láska zahrnuje i to, co není krásné

Křesťanská láska je tak odvážná, že se zdá téměř nemožná, a přesto je to jediná věc, která po nás zůstane. Papež František o tom hovořil při středeční audienci, v níž pokračoval v cyklu katechezí o ctnostech. Před poutníky na na Svatopetrském náměstí připomněl, že Kristova láska nás podněcuje jít tam, kam bychom z lidských pohnutek nešli, a milovat to, co by nikdo z nás nemiloval.

Číst dál

Řím: Salvador Dalí a Jan od Kříže poprvé společně

Díky úsilí Vatikánu byl do Říma ze skotského Glasgow přivezen slavný obraz Salvadora Dalího "Kristus svatého Jana od Kříže". Dalí jej namaloval v roce 1951, inspirován kresbou španělského mystika. Zobrazuje Ukřižování z neobvyklého úhlu pohledu, totiž shora, z perspektivy Boha Otce.

Číst dál

Pražané poprvé uvidí veslici reprezentující město na benátských regatách

Pražané na letošních Svatojánských slavnostech Navalis poprvé uvidí veslici reprezentující město na slavnostních benátských regatách. Loď byla vytvořena po vzoru benátských barokních lodí bissone. Na přídi lodi je dřevěná socha českého světce Jana Nepomuckého, jehož památce jsou slavnosti Navalis věnovány. Jan Nepomucký je rovněž jedním z patronů Benátek, a tak i pojítkem mezi tímto italským městem a českou metropolí. Součástí Svatojánských slavností je dnes kromě regaty historických veslic také třeba seskok parašutistů, mše nebo koncert.

Číst dál

Papež: Starší lidé jsou pevným základem naší budoucnosti

V poselství ke čtvrtému Světovému dni prarodičů a starších lidí, které dnes Vatikán zveřejnil, si papež František uvědomuje situaci mnoha dnešních starších lidí a ujišťuje je: "Bůh své děti nikdy neopouští, nikdy." Světový den prarodičů a starších lidí se bude letos konat 28. července 2024.

Číst dál

Papež František v poselství k 58. světovému dni sdělovacích prostředků: Pouze s moudrostí srdce můžeme čelit výzvám dnešní doby

V souvislosti s umělou inteligencí přirozeně vyvstává řada otázek a obav. Jak dokážeme, zda obrázek nebo video zobrazuje skutečnou událost, nebo ji jen simuluje? Jak chránit autorství? Jak regulovat algoritmy, které mohou zdiskreditovat osoby, názory nebo dokonce celou kulturu? Jak zajistit udržitelnost technologie, která je tak výkonná, nákladná a energeticky náročná? A jak ji zpřístupnit i rozvojovým zemím?

Číst dál

Oslava 30. výročí založení Církevní základní školy v Kroměříži

Oslava 30. výročí založení Církevní základní školy v Kroměříži se uskuteční v úterý 21. května 2024, součástí bude také mše svatá s arcibiskupem Josefem Nuzíkem.

Číst dál

FOTOGALERIE: Svátek Panny Marie Fatimské v národním centru Fatimského apoštolátu v Koclířově

V den svátku Panny Marie Fatimské celebroval slavnostní mši svatou v Capelinhi střední a východní Evropy apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo, za přítomnosti biskupa královéhradeckého Jana Vokála a delegace z Maďarska, kterou zastupoval P. Zoltán Balga, ustanovený Maďarskou biskupskou konferencí jako hlavní delegát pro tuto návštěvu.

Číst dál

Pěší pouť za umělce letos povede krajinou Orlických hor

Týdenní pěší putování, které je modlitbou za umělce, ale také za každého člověka, aby otevřel srdce kráse Božího stvoření, se uskuteční od neděle 21. do soboty 27. července 2024 na trase Ústí nad Orlicí – Dolní Dobrouč – Jablonné nad Orlicí – Hora Matky Boží – Pastviny – Neratov.

Číst dál

Růžencové bratrstvo přivítalo v olomouckém kostele Neposkvrněného početí vzácného hosta

Růžencové bratrstvo blahoslavené Panny Marie a sv. Dominika, založené u olomouckého dominikánského kláštera roku 2021, přivítalo o druhé květnové sobotě vzácného hosta P. Lawrence Lew OP, generálního promotora pro růženec pro celý dominikánský řád a člena Oxfordské komunity bratří.

Číst dál

První informace k Národní pouti do Říma

Česká biskupská konference rozhodla o uspořádání národní poutě českých a moravských diecézí, která se uskuteční s hlavním programem Svatého roku v Římě ve dnech 28. - 30. března 2025 s účastí na společném přijetí darů Milostivého Léta Páně-Svatého roku. Svaté brány se tak, jak je stanoveno v papežské bule budou otevírat na přelomu letošního roku a nadcházejícího roku 2025 a s těmito dary budeme moci být společně spojeni s našimi pastýři – biskupy.

Číst dál

Svátek Panny Marie Fatimské: Bůh je přítomen v dějinách a neopouští lidstvo

13. května 1917 se Panna Maria poprvé zjevila třem pasáčkům, Lucii, Františkovi a Hyacintě, na fatimských polích. Vyzývala je k modlitbě růžence, k obětem za hříšníky a zjevila jim tzv. fatimská tajemství, která předpověděla konec 1. světové války, 2. světovou válku nebo atentát na papeže Jana Pavla II., k němuž došlo 13. května 1981.

Číst dál

Podmínky pro získání odpustků během Svatého roku 2025

Apoštolská penitenciárie zveřejnila dekret obsahující normy pro získání odpustků během Svatého roku 2025. S odvoláním na bulu Spes non confundit, kterou papež František vyhlásil Milostivé léto, připomíná, že termín “odpustek” byl v minulosti synonymem “milosrdenství”, protože má vyjadřovat plnost Božího odpuštění, které nezná hranic" (23).

Číst dál

Ulicemi v Českých Budějovicích po roce opět zněly písně a modlitby

11. května 2024 proběhl 4. ročník festivalu Wake up v Českých Budějovicích. Jedná se o letniční kulturní pouliční festival, kterého se účastní křesťané různých denominací, aby se v centru města modlili za kraj, diecézi a město způsobem jim vlastním.

Číst dál

FOTOGALERIE: Mše svatá a setkání na podporu hnutí Mary’s Meals

Při setkání příznivců Mary’s Meals na Svatém Hostýně se účastníci dověděli novinky o působení hnutí v zahraničí i v ČR. Úkolem Mary’s Meals je prezentovat projekt široké veřejnosti v České republice a získávat finanční prostředky k zajištění podávání jídel ve školách v nejchudších částech světa s cílem, aby děti dostaly společně s jídlem i vzdělání. Náklady na jídlo pro jedno dítě na celý školní rok představují pouhých 550 Kč. A to je především díky práci dobrovolníků jak na straně dárcovských, tak i na straně podporovaných zemí.

Číst dál

Navalis připomenou sv. Jana Nepomuckého

Svatého Jana Nepomuckého, mučedníka a jednoho z hlavních zemských patronů, připomenou v metropoli ve středu 15. května vodní slavnosti Navalis.

Číst dál

Papež: Svatý stolec je připraven umožnit výměnu ruských a ukrajinských válečných zajatců

Papež František znovu vyzval k výměně ruských a ukrajinských válečných zajatců a potvrdil, že Svatý stolec je připraven usnadnit úsilí v tomto směru. V nedělním pozdravu po modlitbě Regina Caeli poznamenal, že jeho výzva připadá na slavnost Nanebevstoupení Zmrtvýchvstalého Pána, který chce, abychom byli svobodní.

Číst dál

Přímé přenosy bohoslužeb od 13. do 19. května 2024

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Číst dál

Papež František: Nanebevstoupením nás Ježíš vede do nebe

V promluvě k zástupům shromážděným na Svatopetrském náměstí při modlitbě Regina Caeli o neděli Nanebevstoupení Páně se papež František zamýšlel nad tím, jaký význam pro nás má Ježíšovo nanebevstoupení a usednutí po Boží pravici (Mk 16,19). Svatý otec vysvětlil, že Kristovo nanebevstoupení nám otevírá cestu.

Číst dál

Den matek 2024: Citáty svatých o kráse mateřství

Na Den matek, který letos připadá na neděli 12.května, věřící pamatují na matky v našem životě a také na Marii, Matku Boží. Na oslavu všeho, co matky dělají, přinášíme citáty svatých a papežů o kráse a významu mateřství.

Číst dál

Pouť rodin ostravsko-opavské diecéze : „Jsme rodinami, které se modlí?“

Poutní místo Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor zaplnily v sobotu 11. května všechny generace věřících od nejmenších dětí až po jejich prarodiče. Na Diecézní pouti rodin společně přivítali relikvii bl. rodiny Ulmových.

Číst dál

FOTOGALERIE: Setkání řeholníků z litoměřické diecéze

V sobotu 11. května 2024 se v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí konalo setkání řeholníků působících v litoměřické diecézi. Mši svatou celebroval litoměřický biskup Stanislav Přibyl, generální sekretář ČBK, který poté ještě vedl modlitbu u hrobu svaté Zdislavy, patronky tamní diecéze.

Číst dál

Papež František: Bez dětí se propadáme do osamělosti a neštěstí

"Jakou budoucnost můžeme očekávat, když největší příjmy dnes plynou ze zbrojního průmyslu a antikoncepce?", řekl papež na dnešní schůzce na téma demografie a porodnosti v Itálii (Stati Generali della Natalità). Jak poznamenal, kdysi se zdálo, že problémem našeho světa je příliš mnoho dětí. Ukazuje se však, že skutečným problémem je naše sobectví. Hromadíme stále více věcí, nechybí psi a kočky, ale nemáme děti, nemáme budoucnost, dodal František.

Číst dál

Svatý Kopeček bude 15. května hostit Diecézní pouť Charit

Ve středu 15. května bude Svatý Kopeček hostit Diecézní pouť Charit. Je určena charitním pracovníkům, klientům, dobrodincům a všem přátelům charitního díla a začne v 10 hodin mší svatou slouženou ostravsko-opavským biskupem Mons. Martinem Davidem.

Číst dál

16. ročník Týdne pro rodinu: Štěstí rodiny nejsou osamocené šediny

16. ročník Týdne pro rodinu, který se uskuteční ve dnech 13. – 19. května 2024 po celé ČR, zahájí 13. května 2024 v 10 hodin ve vestibulu KrÚ Jihomoravského kraje hejtman Jan Grolich. Letošní motto Štěstí rodiny nejsou osamocené šediny chce poukázat na důležitost blízkosti a bolestný nárůst osamělosti především seniorů spojené s vyloučením, pádem do izolace až ubližováním si. V tomto týdnu je připraveno padesát tematických akcí po celé ČR z dílny center pro rodinu, krajů, obcí a institucí.

Číst dál

Haiti hrozí skutečná genocida, varuje kněz

Tragédie, kterou Haiti zažívá dosáhla bodu, kdy zemi hrozí, že vypukne skutečná genocida, varuje P. Henry Marc Siméon, ředitel tiskové kanceláře arcidiecéze Port-au-Prince. V rozhovoru pro ACI Prensa žádá o podporu: “Lidé na Haiti volají o pomoc, potřebují muže a ženy dobré vůle z celého světa, aby přišli a pomohli nám dostat se z této situace.“

Číst dál

VIDEO: Autorita biskupa

Litoměřický biskup Stanislav Přibyl ve videu hovoří o vnímání autority biskupa v dnešním světě. "Umět stát mezi lidmi a nemít strach z toho, že autorita není totéž, co sociální status, to je výzva pro biskupy dnešní doby," říká litoměřický biskup a generální sekretář ČBK.

Číst dál

Papež František slavnostně vyhlásil Svatý rok 2025

Před dosud uzavřenou Svatou bránou, v atriu baziliky sv. Petra, proběhl dnes v podvečer obřad vyhlášení Svatého roku 2025. Byla přednesena bula Spes non confundit (Naděje nezklame), kterou pak papež František předal symbolicky arcikněžím papežských bazilik a představitelům vatikánských úřadů zodpovídajících za evangelizaci.

Číst dál

Katechetické a pedagogické centrum v královéhradecké diecézi nabízí programy pro školy

V listopadu letošního roku si královéhradecká diecéze připomeneme 360. výročí založení královéhradeckého Biskupství. Už během roku však bude mít tato událost souvislost s různými akcemi v diecézi. Třeba Katechetické a pedagogické centrum při Biskupství královéhradeckém připravilo programy pro školy, které se uskuteční přímo v prostorách kostelů. Programy nazvané Kostel plný stvoření a Kostel plný lidí mají za úkol zprostředkovat kulturní a duchovní dědictví královéhradecké diecéze, která svojí působností zasahuje do pěti krajů České republiky.

Číst dál

Digitalizace církve prakticky – setkání uživatelů Agendy farnosti v Českých Budějovicích

Druhý květnový den se na biskupství v Českých Budějovicích sešlo přes 60 uživatelů systému Agenda farnosti (IS Omnia). Inspirativní setkání navštívili nejen samotní kněží, ale také laici a pastorační pracovníci farností.

Číst dál

Setkání mládeže brněnské diecéze v Třebíči

V sobotu 18. května se uskuteční Diecézní setkání mládeže v Třebíči. Akce je určená pro mládež celé brněnské diecéze ve věku 12-25 let. Všichni mladí, starší 15 let, se mohou zúčastnit také jako dobrovolníci.

Číst dál

Aktivita k Světovému dni dětí: Radost sílí, když se sdílí

Ve dnech 25. až 26. května 2024 se v Římě uskuteční světové setkání dětí s papežem Františkem. Diecézní katechetické centrum v Brně proto připravilo on-line aktivitu vycházející z papežova poselství k tomuto dni.

Číst dál

FOTOGALERIE: Svěcení kaple Panny Marie Bolestné v Nesvačilce

Ve středu 8. května, v den svátku Panny Marie Prostřednice všech milostí, vysvětil brněnský biskup Pavel Konzbul kapli Panny Marie Bolestné v Nesvačilce. Slavnostní bohoslužby se zúčastnily tisíce věřících.

Číst dál